Zondag stond Apeldoorn in het teken van de Midwinter Marathon, het oudste nog bestaande hardloopevenement van Nederland. In 2012 werd de wedstrijd nog uitgeroepen tot het leukste hardloopevenement van het land. Het prachtige parcours voert de lopers door de heuvelachtige en beboste omgeving van Apeldoorn. Er kon gekozen worden uit drie verschillende afstanden: 8 kilometer, 10 mijl (16,1 kilometer) of 25 kilometer. De beste klassering van HAC’63 kwam op naam van Jacelyn Gruppen. Zij werd 4e op de 8 kilometer.


De 10 mijl lopers werden om 11:15 uur als eerst weggeschoten. Rolf de Gier was met een tijd van 1 uur 8 minuten en 12 seconden de snelste HAC-atleet. Zijn tijd was goed voor een 12e plaats bij de mannen 45+. Ilona Stille werd 19e bij de vrouwen senioren in 1.13.50, gevolgd door Heidy Snijders in 1.16.15. Heidy was daarmee de 5e dame 45+. Arjan Gruppen en Jeroen-Pieter van der Vliet startten op de 25 kilometer en maakten er samen een mooie wedstrijd van. Zelfs in de eindsprint gaven ze elkaar geen meter toe en zo kwamen ze na 1 uur 42 minuten en 56 seconden exact tegelijk over de finishlijn. Tom van Tellingen gaf iets meer dan een minuut  toe en noteerde een tijd van 1 uur 44 minuten en 11 seconden. Teamgenoten Evert Jansen en Nico de Jong volgden na respectievelijk
1.49.31 en 1.52.30. Claudia van Tellingen liep de 25 kilometer in 2 uur en 44 seconden. Hennie Lensink passeerde de finishlijn eveneens in een tijd net boven de twee uur, goed voor een 4e plaats in de categorie mannen 65+.

De slotafstand van de dag was de hoofdafstand, de Acht van Apeldoorn, waar meerdere Internationale toppers aan de start verschenen. Jacelyn Gruppen mocht na een korte blessureperiode tevreden zijn met een 4e plaats in 27 minuten en 36 seconden. Volgende week staat zij aan de start bij het Nederlands Kampioenschap 10 kilometer in Schoorl.

Tekst: Jacelyn Gruppen