Rotterdam – Tijdens het NK marathon afgelopen zondag in Rotterdam wisten twee atleten van onze vereniging een NK medaille te behalen.

Een knappe prestatie van Truus Luten die met haar 71 jaar, de marathon gewoon binnen de viereneenhalf uur wist te voltooien. Het was vorig jaar al de bedoeling, maar toen gooiden blessures roet in het eten. Zondag lukte het haar wel en hoe… Ondanks dat ‘uitlopen’ haar doel was, keerde ze gewoon met een zilveren NK Medaille in de categorie 70+ huiswaarts. Rob van de Graaf, haalde afgelopen jaar op diverse afstanden een aantal NK medailles en zijn tijd van net over de drie uur leverde hem dit keer in Rotterdam een bronzen plak op in de categorie 60+. Erwin Akkerman moest dit jaar kiezen tussen zijn favoriete Riesenbecker Six Days of het NK Marathon. Hij koos voor de marathon in Rotterdam en liep een erg vlakke, knappe race . Ondanks zijn fraaie tijd van 2.39 uur viel hij met een vierde plaats in zijn leeftijdscategorie net buiten de prijzen. Nu kijken hoe hij herstelt en of hij over 2 weken toch ook nog van start gaat in Duitsland. Ook de HAC’63 atleten Roel Kleine en Wessel Kranghand waren actief in Rotterdam, zij hebben als pacers de marathon voltooid in 4:29 uur.

Hoe Truus de marathon beleefde lees je in het interview van RTV Drenthe. Rob ’s impressie van de NK marathon beschrijft hij zo: ”Zonder supporters ben je als marathonloper nergens, Lee Towers zingt het al bij de start ‘You’ll Never Walk Alone’ in Rotterdam. Na de start op de Erasmusbrug staat het al meteen vol met enthousiaste supporters, dat geeft een geweldige boost. Ook meteen het geweldige uitzicht vanaf deze brug maakt indruk. Tijdens de marathon in Rotterdam word je aangemoedigd door tienduizenden enthousiaste toeschouwers, vooral na het Kralingse Bos is dat geweldig! Daar is een smalle doorgang in de menigte van maar één meter breed en iedereen roept je naam. Als je daar doorheen loopt lijkt het net de ‘Tour de France’ die doorkomt. Onderweg zie je regelmatig toeschouwers met een stuk karton met daarop een button getekend om op te slaan voor ‘meer power’, dat helpt echt. Op het 34 kilometerpunt ligt het digitale juichmoment waar je een kort aanmoedigingsfilmpje van een bekende krijgt om je door de moeilijkste kilometers te loodsen. Dat geeft je extra kracht om ook in die laatste loodzware kilometers door te bijten. Bijna elke kilometer is er wel muziek. Als je na 40 kilometer bijna bij de Kubuswoningen bent tref je zelfs om de 100 meter een DJ. Finishen op de brede Coolsingel is altijd top en gewoon één grote beleving. Met aan beide zijden veel publiek, volle tribunes en volop aanmoedigingen word je gewoonweg naar de finish gedragen!”

Tekst: Antien v. d. Vegt/Rob v.d. Graaf   Foto’s: Truus/Rob/Erwin