De weergoden waren de lopers tijdens de elfde editie van de Cascaderun in Hoogeveen weer goed gezind. Onder zonnige omstandigheden en met een temperatuur die opliep naar ongeveer 20 graden gingen de duizenden lopers van start. In deze thuiswedstrijd was HAC’63 uiteraard ruim vertegenwoordigd. Niet alleen om mee te lopen met de wedstrijd, maar ook om als vrijwilliger het evenement weer succesvol te laten verlopen.
Om 09.55 werd het eerste startschot gelost voor de Unicefloop. Maar liefst 1520 basisschoolleerlingen gingen van start om zoveel mogelijk rondjes te lopen. Daarna was het tijd voor de tweede editie van de GigaG-Cascaderun. Nadat de GigaG runners de finish hadden bereikt in het centrum, was het tijd voor de langste afstand van de dag, de 10 mijl. Alwin Heijting liep een zeer goede 53.41 minuten, maar zag dat niet beloond worden met een podiumplaats. Achter drie Keniaanse lopers was de vierde plaats voor hem het hoogst haalbare.
Jacelyn Gruppen eindigde als tweede atlete van de vereniging. Haar doel was om de Cascaderun, na vele tweede plaatsen, een keer te winnen. Vandaag lukte dat eindelijk in een dik nieuw persoonlijk record van 56.42 minuten. Onderweg maakte ze er een mooie wedstrijd van met Jef Poelman die als 7e finishte bij de mannen senioren. Erik Lindenholz, Albert-Jan de Haan en Bert Karssies finishten kort na elkaar in een tijd net boven het uur.
Kort na de start van de 10 mijl werden de 5 mijl-lopers weggeschoten. Snelste HAC’63-atleet op deze afstand was Gert-Jan Stevens in 26.35 minuten. Hij werd daarmee 10e bij de mannen senioren. Leon van der Lans volgde op de 12e plaats, slechts 12 seconden achter Stevens. Erwin Akkerman liep met een tijd van 27.07 minuten naar een 2e plaats bij de mannen 35+. Harm-Jan Martens maakte het podium in deze categorie compleet door kort achter Akkerman als 3e over de finishstreep te gaan. Maarten van Dijk en Alwin Hoorn liepen eveneens een tijd in de 27 minuten. Zij werden gevolgd door vele atleten van HAC’63 die allen mooie tijden en prestaties neer hebben gezet. Bij de dames liep Eline Glas naar een 4e plaats in 30.09 minuten. Hiermee was ze maar liefst een minuut sneller dan vorig jaar. Iris Velting volgde op de 7e plaats bij de vrouwen senioren.
Andere podiumplaatsen: 5 mijl
Ine Strijker 2e V35 32.09
Antien van der Vegt 3e V35 33.14
Heidy Snijders 3e V45 36.55
Truus Luten 3e V55 42.00
10 mijl
Johan Hulzebos 2e M45 1.04.00
Sandra Medendorp 2e V35 1.15.16
Wil Inge Hulzebos 3e V45 1.17.58
Tekst: Jacelyn Gruppen
Foto: capturedbymark/regiohoogeveen